Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. kapča

31. 10. 2010
 

Nikdo Harryho nebudil. S Ronem se spolu přestali bavit, a tak teď nebyl nikdo, kdo by jej vzbudil. Takže vstával až někdy ve dvě hodiny. Promeškal i oběd a protože měl hlad vyrazil rovnou do kuchyně.


Pohladil hrušku na obraze, ta se zachichotala a před Harrym se otevřel tajný vstup do jídelny. Moc se nerozhlížel, a tak ho překvapilo, že když se posadil, uviděl o kousek dál Malfoye a vedle něj poskakovat Dobbyho. Ten se za chvilku objevil i u Harryho.


,,Pan Harry Potter! Dobby je šťastný, přišel za ním pan Harry Potter i pan Draco Malfoy. Dnes je Dobbyho nejšťastnější den. Dá si pán něco?“


Harry přikývl, až mu Dobby přinese jídlo a než zase odešel zastavil ho.


,,Dobby, ty máš Malfoye rád? Jeho rodina ti ubližovala, ne?“


Dobby se pousmál a přestal na chvilku poskakovat.


,,Pan Draco Malfoy ne. Pan Draco měl Dobbyho rád. Dokonce mu chodil pomáhat, když bylo Dobbymu ublíženo.“


Tak teď byl Harry překvapený, to nečekal. Zkoumavě se podíval na Malfoye a všiml si, že i on ho pozoruje. Pak mu mírně kývl hlavou, zvedl se a odešel, nechávaje za sebou dočista ztuhlého Harryho, který byl překvapený z Malfoyova pozdravu a přemýšlel, jestli na něj nebude muset změni názor.


Dojedl své jídlo, rozloučil se s Dobbym a vyrazil na procházku po hradě. Letos nejspíš poslední. Zítra odjedou dopoledne a to už nebude čas na nějaké procházky. Samozřejmě, že vyrazil i na věž. Vyšel nahoru a zvedl poklop, pak přešel k jižní straně věže. Odtud byl nejlepší rozhled na Zapovězený les.


Ani neslyšel, když se znovu zvedl poklop, a na věž vešel někdo další. Ten se zastavil u vchodu a jako by uvažoval, zda se nemá vrátit zpátky, ale pak přece jen za sebou poklop zavřel a přiblížil se k Harrymu, až stál vedle něj a stejně jako on se zadíval na les.


Harry se zadíval, kdo si vedle něj stoupl a mírně ztuhl. Nečekal, že Snapea ještě za ty dva dny uvidí. Vlastně se mu hlavně chtěl vyhýbat. Teď nevěděl, co by měl udělat. Či urychleně odejít a nebo zůstat stát. Vybral si to druhé, ale i tak neočekával, že Snape začne mluvit, a tak byl o chvilku později překvapen.


,,Když mě Lily opustila, byl sem naštvaný. Chápal bych, kdyby mě opustila, byl sem Smrtijed, špeh pro Brumbála a ona nemohla vydržet, že každý večer někam odcházím. Ale, že šla k Potterovi, tím mi zasadila tu nejhorší ránu. A pak už šly zprávy o tom, že si ho vzala a o nějakou dobu později se jim narodilo dítě!


Dítě, které sem s ní chtěl mít já! I vzít sem si ji chtěl, měl jsem koupené prstýnky, jen sem čekal, až se situace uklidní, až Temný pán přestane tolik útočit a snad... až ho někdo přemůže. Bohužel, Lily odešla dříve než se tak stalo.


Víš, proč tě nenávidím? Kvůli tomuhle! Moje Lily měla dítě s někým jiným! A k tomu s Potterem, už jen kvůli němu je má nenávist tak silná! A pak příjdeš ty, a řekneš mi, že tvým otcem není Potter, ale já!


Čemu mám věřit? A jak... se mám ze dne na den zbavit té nenávisti? I když k ní není důvod, není to tak lehké! A pak... Sem naštvaný na Lily, ač sem nebyl nejlepší, jak mi to mohla udělat? A hlavně... proč mi nic neřekla, kdybych to vše věděl, chápal bych to, ale odešla bez jediného slova.


Vrátil sem se jednou ráno, po noci, kdy jsme napadli nějakou vesnici, zatraceně... pomohl sem utéct malému chlapci, chtěl sem jí to říci, ale ona tam nebyla. Snažil sem se ji najít, ale jakoby zmizela z povrchu země, až potom, sem se doslechl, že si vzala Pottera, mého úhlavního nepřítele.“


Harry zaslechl, jak si povzdechl a cítil, že se k němu otočil zády.


,,Budu se snažit zvyknout si na to, slibuji, ale lehké to nebude. Ale o jedno tě chci požádat. Nevím, kdo vše to ví, ale neříkej to moc lidem. Kdyby se to dozvěděl Temný pán, bylo by to zlé. Využil by mě proti tobě.


Teď bych se asi měl rozloučit.“


Otočil se zpět k Harrymu a ten zvedl hlavu.


,,Užij si prázdniny. Uvidíme se v novém školním roce.“


Harry přikývl a otočil se znovu k Zapovězenému lesu. Snape se otočil a chtěl odejít, pak se ale znovu obrátil k Harrymu.


,,Ten lektvar... Byl skvělý, gratuluji.“


Pak odešel a Harry se svezl po hradbách. Co vlastně čekal? Že mu Snape třeba navrhne nějaké setkání o prázdninách? Že ho vezme s sebou na prázdniny? Ale vlastně, neočekával skoro nic, ale přesto jej potěšilo, že Snape pochválil jeho lektvar. To pro něj bylo něco nového.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

..

(miharu, 27. 8. 2011 16:43)

Prosím ozvi se. Stále doufáme v další kapitolky

.......

(Anna, 10. 6. 2011 21:43)

Ahoj chci se zeptat zda budeš pokračovat ve psaní povídek. Tvé povídky jsou skvělé a byla by škoda kdyby si nepokračovala. Prosím jdej o sobě vědět.

skvělý

(anonymka9, 17. 5. 2011 19:10)

chtělo by to další kapitoly!!! skvělé hlavně když jsem snapefilka ;-)

...

(Majuš, 4. 4. 2011 15:47)

Krásný. :) Vážně povedená kapitolka, ale chtělo by to pokračování. ;)

Pokracovani

(Anfulka, 24. 3. 2011 5:15)

Budes pokracovat nebo jsi s povidkami skoncila?

...

(Dominika, 27. 12. 2010 10:30)

Ahoj, ja sem chodím pravidelne, ale vidím, že si už veľmi dlho nič nepridala. Dúfam, že sa to čoskoro zmení, lebo tvoje poviedky mám veľmi rada, tak ako ostatný.

Ďaliu rýchlo prosím

(Dominika, 12. 12. 2010 14:19)

Ahoj, ja veľmi rada čitam tvoje poviedky a preto som zvedavá kedy bude ďalšia.

Další, prosím...

(Jitula, 1. 12. 2010 9:29)

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla. kapitola bYla moc dobrá, už se těším na další. Doufám, že ji brzy přidáš.

<3

(Tenu!!k@, 26. 11. 2010 14:52)

rychle pokračuj, moc se ti to povedlo ;))

rychle rychle dalšííííííí

(riky, 24. 11. 2010 19:46)

moc pěkná kapitola
honem přidej pokráčko
a byla bych ráda kdybys přidala pokráčko k "HP a"

..........

(Likvidator, 14. 11. 2010 20:06)

Tak kdy zase něco přidáš?

......

(Dominika, 10. 11. 2010 15:51)

kedy bude pokračovanie? Táto poviedka je zatiaľ najlepšia z tvojej tvorby a preto dúfam, že čoskoro pribudne ďalšia kapitola.

Prozba

(Anna, 9. 11. 2010 16:35)

Ahoj mám na tebe velkou prosbu. Ráda bych tě poprosila zda bys mi nemohl(a) poslat tvé povídky na můj Email a pak i nové kapitoly k nim. Tvé povídky se mi libý a ráda bych si je uložila. Zkopírovala bych si je sama ze tvé stránky, ale bohužel nemohu. Budu ráda pokud mi je pošleš, ale pochopím když ne. Prosím odepiš na můj Email který je EnniAn@seznam.cz

Předem moc děkuji
Anna

páni

(fanynka12, 8. 11. 2010 21:11)

super super super kapitolka :) doufám že na další nebudeme muset čekat tak dlouho , ale hlavní je že jsme se jí dočkali :)

Pochválil lektvar ??

(anneanne, 8. 11. 2010 17:22)

Pravda pro Severuse je to asi dúležité že mají něco společného.Hezký příběh.

:-d

(jana, 2. 11. 2010 20:25)

super rychle pokrackopls

Superrrrrr

(Sanasami, 1. 11. 2010 22:18)

Naozaj perfektné ...už som si myslela , že už ďalšiu kapitolu nikdy nepridáš ...takže som strašne šťastná ....ale budem šťastnejšia ak ďalšiu kapitolu pridáš čo najskôr ......prosím prosím prosím :0)

krásná

(Anfulka, 1. 11. 2010 15:57)

skvělá kapitola i setkání

Ďakujem

(Dominika, 1. 11. 2010 10:13)

Je veľmi pekne ďakujem za to, že si mi venovala túto kapitolu. Je užastná. Dúfam, že čoskoro pridáš novú. Chcem ťa poprosiť aby si sa prišla pozrieť na môj blg. Tu máš adresu: www.smejko35.blog.cz

hmmm x)

(Vl k, 31. 10. 2010 21:04)

tak todle bylo fakt úžasný x)